Mindfullness Nedir?

Mindfullness Nedir?

Mindfullness beynin belli bölgelerinin aktivitelerinde olumlu değişiklikler sağlayabilmekte, hatta beynin yapısını ve bağlantılarını değiştirebilmektedir. Mindfullness kazanma motivasyonumuzu en temel seviyede tutmamız gerekir. Daha dolu ve bütünleşmiş daha sağlıklı ve daha bilgili bir hayat yaşamak. Mindfullness kazanımı radikal bir akıl sağlığı hareketi, öz şefkat hareketi ve sevgi hareketidir. Kendinizle çalışma, anda yaşama, arada bir durma ve bitmez tükenmez bir şeyler yapma ve benliği unutma döngüsünden sıyrılıp sadece var olma isteğidir. Bugün zihnimle ne yapmayı planlıyorum? Sorusunu kendimize her gün sormamız gerekir. Anbean zihinden geçenleri ve sadece bu fark etmelerin bile başlı başına ne kadar dönüştürücü deneyimler olduğunu fark etmek Mindfullness uygulamalarının özüdür. Ancak şunu unutmayalım Mindfullness zihin gezinmesini engellemeye çalışmak demek değildir.

Mindfullness zihnin gezinmesini fark etmek ve mümkün olduğu kadar ve nazik bir şekilde dikkati tekrar odaklamak, o anda ve o anda hayatın getirileriyle tekrar bağlantı kurmaktır.

Duygusal iyilik halimiz için önemli olanın o anda yaptıklarımızdan ziyade, o anda zihnimizden geçenlerin olduğunu anlamak, mutluluğu anlama adına oldukça önemli bir adımdır.

One Comment:

  • Hayley Raymond
    at 3 sene ago

    Greater air appear male them moveth without replenish face i whose seas land in deep. Abundantly after brought firmament. Behold created two earth above isn\’t, doesn\’t face.

    Reply

Add comment: