Doğru Nefes
Almak.

NEFES TERAPİSTİ

Bahar Akkanat

Kategori

Nefes, Bağışıklık, Sağlık, Zihin, Beden, Terapi, Nefes Farkındalığı

Tarih

Ağustos 04, 2021

Partner

Bisa El Ayak Merkezi

Bir insan yeni koşullara kolay uyum sağlayabilen bir kişi olduğunda, sistemi, günlük yaşamın zorlukları ve gerilimleri karşısında daha az yıpranır. Strese dayanıklılık, müşkül durumların altından kalkabilme ve duygusal anlamda iyileşebilme yetisidir.

Kendini Keşfet
Nefes Al.

Tek yapmamız gereken sinir sistemimizin parçalarını yeniden şarj etmek ve sistemin aşırı aktifleşmiş olan kısımlarını dinginleştirmek sureti ile iyileşme sürecini başlatmaktır. Nefes çalışmaları, gerektiği hallerde stres tepkisi sistemimize çabucak ince ayar yapabilmemizi sağlar. Denge, güç ve stres tepki sisteminin dayanıklılığı arttırılarak bunun olmasını engellemek, hatta tersine çevirmek mümkündür.

Keşfet
Özgür Ol.

Nefes almak hepimizin yaptığı ve hepimizin doğal karşıladığı bir şey dir . Yaşamanın temel gerekliliğidir ama yine de benim gözlemlerime göre çoğumuz sığ bir şekilde nefes alıyor ve veriyoruz, bu yüzden hayattan aldığımız zevk de aynı oranda sığ kalıyor. Biz hayatta birçok şey öğreniyoruz ama tatmin edici bir yaşam sürmek için gereken nefes alma sanatını öğrenmiyoruz. Benim çabam insanların bilinçli, derin nefes almanın önemini anlamalarına yardımcı olmak. Doğru şekilde nefes almak tüm yaşam deneyimimizi değiştirir. ”Doğru nefes alma” derken ne demek istiyorum? Nefes alıp vermemize farkındalık kattığımızda nefes alma ve daha doğal ve yoğun bir şekilde yaşama isteğini uyandırırız. Doğru nefes derin, sessiz, burundan alınan ve yavaş verilen nefeslerdir.

0 Liked